Nyhet

Lady Gaga på vita duken

Gör filmdebut med en cameoroll.

Lady Gaga beger sig in i filmbranschen. Sångerskan ska nämligen medverka i "Men in Black 3", hävdar Will Smith, enligt Daily Mail.

Superstjärnan gör en cameo i den tredje delen av filmserien som handlar om agenter och aliens och där Will Smith spelar huvudrollen. Det blir Lady Gagas debut på den vita duken. 

Tidigare har vi kunnat se henne i "Gossip Girl", "The Hills" och "The Sopranos". Så helt ovan framför kameran är hon inte. Hon har också lånat ut sin röst till "The Simpsons". 


Den 25-åriga sångerskan har sagt i "The Ellen Degeneres Show" att hon gärna skulle satsa på en skådespelarkarriär.

– Min största dröm är att vara med i en Woody Allen-film, sa hon när hon gästade talkshowen.

Nyheten om Lady Gagas medverkan i "Men in Black 3" kom ut under en presskonferens i Rio, då Will Smith sa:


– Vi har ett par kändiscameos, men jag tror att jag inte kan avslöja vilka de är. Vi måste hålla det hemligt att Lady Gaga ska vara med, skriver elcorillord.com

ANNONCE